Zdravotní vložky do bot jsou užitečným pomocníkem tehdy, když vás trápí problémy s chodidly. Víte, jaké zdravotní vložky zvolit? Kdy je jejich použití vhodné? Pokud nezvolíte speciální zdravotní obuv, mohou být zdravotní vložky užitečnou alternativou. Přispějí k řešení problémů s chodidly a mohou představovat i trvalé řešení.

V jakých případech se zdravotní vložky nosí? Jak si vybrat správnou zdravotní vložku? Odpovědi na tyto otázky najdete v tomto příspěvku. Zdravotní vložky můžete nosit na základě svého uvážení i na doporučení lékaře nebo ortopeda. Vybírat můžete v kamenných obchodech i z nabídky, která je dostupná na internetu ve speciálních obchodech či v internetových lékárnách.

Co to je ortopedická vložka

Sériové vložky nebo vložky na míru?

zdravotní vložky do botPokud vybíráte vložku do bot, můžete se rozhodovat mezi dvěma základními typy. První vložky jsou vyráběné sériově a nezohledňují konkrétní požadavky vašeho chodidla. Druhé vložky jsou vyráběné na míru svému nositeli. Ty vyžadují vyšší investici a také trpělivost. Měly by však být vyrobené tak, aby se daly univerzálně používat do více bot, které vlastníte.

Před každým nošením tak budete muset vložku z boty vyndat a dát ji do druhé boty. Na toto drobné nepohodlí si však určitě zvyknete, a pokud ne, necháte si vyrobit další vložky.

Kdy nosit speciální zdravotní vložky

Speciální ortopedické vložky do bot se využívají ke korekci různých deformací, které vás mohou vlivem věku a také vlivem nošení nekvalitní obuvi postihnout. Patří mezi ně například podélně plochá noha, příčně plochá noha, vyklenutá noha, vybočený palec, kostěné výrůstky nebo patní ostruha.

Všechny tyto zdravotní problémy vám mohou nepříjemně zkomplikovat život, jelikož jsou velice nepříjemné. Dobře padnoucí zdravotní vložka je tak často jediným řešením, které nositeli ulehčí od jeho zdravotního problému.

Materiály pro výrobu zdravotních vložek

Zdravotní vložky mohou být vyrobeny z kůže i ze syntetiky. Materiál by měl splňovat náročné vlastnosti a být pohodlný i pro celodenní nošení. Hlavní výhodou kvalitního materiálu je jeho prodyšnost a zdravotní nezávadnost, pokud se budete o vložky správně starat (čistit je a impregnovat).

Kožená vložka je ideální, když se zkombinuje s koženou obuví. Pak si můžete být jisti, že ji v botě skoro nepocítíte a komfort bude stejný, jako kdybyste měli na míru vyrobenou botu. Taková zdravotní vložka se pak hodí pro použití ve všech typech bot. Je jedno, zda si na své nohy obujete sportovní tenisky, elegantní polobotky, kozačky nebo lodičky.

Vyberte si proto zdravotní vložky do bot, které budou dokonale kopírovat tvar vašeho chodidla. Nošení vložky zkombinujte se cvičením vhodných korekčních cviků a věřte, že vaše problémy s chodidly možná i zcela zmizí, nebo alespoň částečně odezní.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>