Výrazné tyrkysové boty, které si oblíbí především ženy, sklízí úspěch během letních měsíců. Tyrkysová je zkrátka pestrá barvička, která je neodmyslitelně spjata s teplým počasí. Například tyrkysové kozačky si na své nohy asi jen tak nenazujete. Ačkoliv by bylo zajímavé rozzářit šeď v zimních nebo v podzimních ulicích.

Mnohem zajímavější volbou jsou tedy tyrkysové lodičky a boty na podpatku či na klínku, sandály nebo speciální kozačky na léto. Za zmínku stojí také velmi oblíbené tenisky. Jak tyrkysové boty sladit se svým dalším oblečením? Proč se tak s oblibou nosí nebo jaké další doplňky k nim přidat? To vše se dozvíte v našem příspěvku, který se na tento typ obuvi blíže zaměřuje.

Tyrkysové boty vás nabijí energií

tyrkysové botyTyrkysová obuv se zalíbí každé slečně a ženě, co si potrpí na extravaganci. Jestliže na sebe rádi přitahujete pozornost, tak s tyrkysovou obuví rozhodně nic nezkazíte – ba naopak. Tuto barvu si oblíbí všechny milovnice modré a zelené, které tyhle základní odstíny již omrzely a hledají něco nového.

Tyrkysová barva se dá srovnat i s barvami neonovými. Je však o něco méně výrazná. Může být světlá i tmavá. U bot je velmi důležitá jejich sytost, jelikož je možné, že vám boty po pár týdnech nošení začnou blednout.

Typy tyrkysové obuvi

V jakých modelech tedy můžete tyrkysové boty pořídit? Jaké provedení je nejčastější? Představujeme vám tyrkysové lodičky, sandále, baleríny nebo tenisky, které jsou stěžejním sortimentem obchodů s obuví. Daleko větší výběr je k dispozici online než v kamenných prodejnách.

Tyrkysové lodičky

Pěkné tyrkysové lodičky se zřídkakdy obejdou bez vysokého podpatku. Ten nemusí být přímo jehlový, většinou je však vysoký alespoň 10 centimetrů. Lodičky jsou skvělou volbou do společnosti, kde je pohodlně sladíte s jednobarevnými šaty v nějakém ze základních odstínů.

Tyrkysová dokonale ladí třeba s bílou, černou nebo s hnědou. Tyrkysové boty, které jsou zvýrazněné třeba růžovými detaily (a že se i takové najdou), můžete vyzkoušet v kombinaci s růžovou. Bude to ale dost divoká kombinace, která si bude žádat trochu extravagance.

Tyrkysové baleríny a sandály

Sandály a baleríny v tyrkysové barvě jsou skvělou volbou na jarní a letní měsíce. Zatímco balerínky zakryjí vaši patu a špičku, sandály naopak odhalí vaše chodidla. Využijte toho a nalakujte si své nehty do odstínu, který bude perfektně ladit.

Umíte sladit tyrkysové boty?

Tato barva je na sladění jednou z náročnějších. Perfektně však ladí se základní černou, hnědou a bílou. Jestliže máte tedy svůj šatník plný basic kousků, sladění bot nebude problém. Podobně postupujte i při výběru kabelky a peněženky. Tyrkysovou si tedy rozhodně pořizovat nemusíte. Tvar a styl kabelky si zvolte podle příležitosti, na kterou se chystáte. Zatímco na ples využijete drobné psaníčko, do města je vhodnější prostorná kabelka.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>