Oblíbili jste si těžké boty? Jedná se o univerzální obuv, kterou můžete nosit, kamkoli vás jen napadne. Už dávno nejsou těžké boty určené jen na zahrádky nebo pro fyzicky náročné pracovní činnosti. Postupem času se z nich stal módní doplněk. Jedno je však jasné, buď těmto botám propadnete, nebo se vám zkrátka líbit nebudou a vy je nosit nebudete. Jen málokdo má názor někde mezi.

Podívejte se s námi, z jakých těžkých bot aktuálně můžete vybírat a zjistěte třeba také, jak se o tyto boty správně starat, aby vám dlouho vydržely jako právě zakoupené. Těžké boty jsou dostupné v celé škále variací. Vyberte si tedy takové, které se vám budou líbit a budou vašim nohám i slušet.

Kvalitní těžké boty

těžké botyVíte, z jakých materiálů se tyto těžké boty vyrábějí? Mělo by se jednat o kvalitní koženou useň, která nejenže dobře vypadá, ale také dosahuje dlouhé životnosti. Boty rovněž mohou být doplněné ocelovou špičkou. Jsou určeny pro všechny fanoušky rockové a punkové hudby či gotického stylu a metalu. Každý, kdo poslouchá takovouto hudbu, si v nich jistě najde zalíbení.

Těžké boty na zavazování

Typicky jsou to boty na zavazování, ale pokud jsou dostatečně vysoké a neustále rozvazování a zavazování tkaniček by bylo hodně na obtíž, doplňuje je také praktický postranní zip. Tyto boty jsou navíc velice praktické, jelikož v nich vaše nohy budou na 100 % v bezpečí před různými úrazy a dalšími možnými poraněními. Jen je potřeba myslet na to, že se jedná spíše o boty určené do chladnějších měsíců v roce a jejich nošení například během horkého léta není úplně ideální.

Provedení těžkých bot

Moderní těžké boty můžete zakoupit v celé škále moderních provedení. Asi nejčastěji se setkáváme s vysokými těžkými botami, jejichž výška sahá minimálně do půl lýtek, ne-li výše. Takové boty jsou na pohled velmi pěkné. Rozhodně se nemusíte bát, že by vaši nohu opticky příliš zvětšily a ona v nich vypadala ohromně. Boty jsou ve většině případů doplněny ještě nízkým podpatkem, který zvyšuje komfort a stabilitu při chůzi.

Kromě vysoké varianty můžete zakoupit těžké boty ve formě polobotek, které už jsou vhodnější na jarní a podzimní nošení. Rovněž jsou na šněrování. Nevadí, když si žena nazuje pánské boty a naopak. Často se také prodávají ve variantě unisex.

Péče o těžké boty

Těžké boty vyžadují speciální péči, jelikož se jedná o kožené boty, o které se musíte starat, aby vypadaly stále dobře. Doporučujeme vám pravidelně je očišťovat od bláta a další špíny. K tomu vám postačí jen vlhký hadřík či houbička. Dále si připravte speciální krém nebo vosk na boty, který je dobře promastí a zabrání kůži, aby praskala. Tento krém vetřete do svých bot. Můžete si koupit univerzální bezbarvý i třeba černý nebo hnědý, který bude ladit s barvou vašich bot a propůjčí jí ještě více sytostí. Vytvoření obnošené patiny se na botách stejně ale nevyhnete.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,
  1. Laďa says:

    Teď na zimu jsou těžký boty skoro ideál, teda dokud nemrzne, ale na botasky už to zas není.

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>