Pro všechny skejťáky a skejťačky jsme připravili článek věnovaný skejtovým neboli skate botám. Tyto boty patří mezi tenisky. Ačkoliv jsou určeny speciálně pro konkrétní sportovní aktivitu, dají se nosit i běžně do města či na procházky do přírody. Pokud se vám tedy líbí, rozhodně není co řešit, s jejich pořízením tak váhat nemusíte.

Jaké skejtové boty jsou momentálně in a kde je pořídit? Jak se o ně starat nebo jak si je vybrat, aby vám na 100 % vyhovovaly? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte na následujících řádcích. Pěkné skejtové boty rozhodně stojí za investici. Mohou být dražší i levnější. Je dobré vlastnit alespoň dvoje, které budete moci pro jízdu na skejtu střídat.

Využití skate bot

boty na skejtJak tedy využívat skejtové boty? Jak je nosit? Tyto boty jsou primárně určeny pro jízdu na skateboardu nebo na longboardu. Jedná se o prkno na kolečkách, na kterém jezdí především mladí lidé. Skateboarding je oblíbenou sportovní aktivitou, kterou provozují kluci i holky. Boty tak pořídíte v pánském i v dámském provedení. Mnoho značek je prodává také jako unisex. Mezi jejich přední výrobce patří například Nike, DS, Vans nebo třeba Puma. Výběr značky rovněž nepodceňujte. Jestliže vám od ní sedí jedny boty, pravděpodobně budou sedět i druhé.

Provedení skejtových bot

Skejtové boty na první pohled připomínají módní tenisky. Mají totiž plochou podrážku, a to z důvodu aby lépe držely na skateboardu. Pokud by na podrážce byly jakékoliv výstupky, hrozilo by, že boty nebudou poskytovat svému nositeli potřebnou stabilitu. Na skateboardu jste schopni vyvinout poměrně vysokou rychlost a kdybyste z něj spadli, mohli byste se velmi nepříjemně zranit. I proto se vyplatí nepodceňovat pořízení skejtových bot.

Barvám se meze nekladou

Skejtová obuv je dostupná v celé škále barevných odstínů, a to v pánských, dámský i unisexových variacích. Zatímco mezi muži vede černá, modrá, zelená nebo červená, ženy často dávají přednost růžové, bílé či fialové barvě. I černá s červenou se ale na jejich nohách těší velké oblibě.

Už při zkoušení skejtových bot musíte cítit, že vám boty opravdu pevně sedí na noze. Bez rozvázání tkaniček byste je vůbec neměli vyzout. Mohou být vyrobeny z lehce omyvatelného materiálu i z jemného semiše. Odolný svršek je základem. I nové trendy modely skejtových bot nacházejí běžně inspiraci ve starších modelech, které byly dostupné na trhu několik let zpět.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>