Zaujaly vás riflové boty a řešíte, k čemu je nosit – k čemu se hodí? Riflové boty jsou zajímavým módním výstřelkem, který je ideální především na nošení během jarních, letních a podzimních měsíců. Nejenže je můžete zakoupit v obchodech, ale pokud jste dostatečně zručná, pěkné boty si i vyrobíte doma ze starých kalhot.

V riflovém provedení můžete pořídit tenisky, sandály, lodičky i třeba kozačky. Boty mohou být světlé i tmavé. Výběr v obchodech je spíše omezený, i přestože se jedná o módní záležitost. Doporučujeme vám tedy vybírat riflovou obuv hlavně na internetu. Boty si doma pohodlně vyzkoušíte, a pokud vám náhodou nebudou sedět, můžete je klidně poslat zpět.

K čemu nosit riflové boty

riflové botyNěkdo by si mohl myslet, že sladění riflových bot bude hračka, není tomu ale tak. Pokud si k nim obléknete dlouhé riflové kalhoty, riflovou sukni nebo šortky, může to vypadat zvláštně. Určitě je dobré zvolit nějaký riflový doplněk, nemusí to však být spodní část oblečení. Mnohem lépe budou vypadat v kombinaci s riflovou bundou nebo s vestičkou, kterou pohodlně odložíte, pokud se oteplí. Jsou tedy ideální volbou především na teplejší a také suché měsíce roku. Ve slabé riflové bundě totiž pravděpodobně během husté chumelenice jen tak z domu nevyjdete.

Riflové boty na podpatku

U riflových bot na podpatku můžeme opět rozlišit dva základní typy, a to sandálky a lodičky.

Riflové lodičky

Riflové lodičky jsou klasikou, kterou pohodlně sladíte s jakýmkoliv svým oblečením. Vyzkoušejte k nim třeba krátkou černou sukni nebo bílé šortky. Lodičky může doplňovat nízký či vysoký podpatek. Oblíbené jsou také boty na klínku, které jsou vhodnou volbou třeba do práce, do školy nebo na nákupy do města. Oblíbené jsou džínové lodičky na vysokém podpatku, které přitáhnou pozornost vašeho okolí. Mohou být však i různě děrované nebo doplněné atraktivní přízdobou ve formě spony, která vám džíny právě připomene.

Riflovina se nejčastěji kombinuje s černou a hnědou podrážkou. Poslední dobou si můžete všimnout ale i barevnějších žlutých nebo červených podrážek, které vypadají opravdu trendy.

Riflové tenisky

Riflové tenisky jsou typem bot, který nosí ženy i muži především mladších generací. Budou vám k nim slušet jednoduché černé kalhoty či legíny, které dobře přilnou na vaše tělo. Tyto tenisky může doplňovat klasické šněrování nebo i suchý zip. Mohou mít nízký střih nebo sahat až nad kotníky. Druhá varianta bot je vhodná i na nošení v podzimních měsících.

Jak se starat o riflové boty

Riflové boty nevyžadují žádnou speciální péči. Během letních měsíců počítejte s tím, že se vám v nich budou více potit nohy, jelikož jsou to boty vyrobené ze syntetického materiálu. Proto si pořiďte speciální sprej, který potlačuje zápach a tím boty pravidelně vystříkávejte. Za zmínku stojí i klasická impregnace, která vám přijde vhod především u džínových tenisek.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>