Moderní letní boty na klínku jsou především ženskou záležitostí. Není to tak dávno, co se jejich trend začal prosazovat. Klínek nahrazuje podpatek a přináší nositelkám obuvi několik výhod. Tyto vody jsou v první řadě mnohem pohodlnější, protože máte po celou dobu pod svým chodidlem pevnou část, která však může být i extrémně tenká.

Zároveň pata může být nadzvednutá i do výše 10 či 15 centimetrů, takže se nemusíte bát, že by vám boty na klínku nepřidaly nějaké ty centimetry k vaší výšce. Jsou ideální obuví na léto, jelikož se pohodlně nosí a hodí se jak ke kalhotám, tak i k šortkám, šatům a k sukním.

Boty na klínku pro každodenní nošení

letní boty na klínkuBoty na klínku jsou ideální volbou na běžné nošení během letních dní. Můžete si je obout do práce, k vodě, na nákupy do města i na výlet, pokud si vyberete některý z nižších modelů. Báječně se hodí ke kalhotám, k sukním i k šatům. O jejich perfektní sladění se zasluhuje celá škála barevných odstínů, ve kterých jsou tyto boty dostupné. Můžete je pořídit nejen v tradiční černé, bílé nebo hnědé barvě. Běžně se prodávají také v zelené, růžové, fialové, červené nebo v modré. Jejich klínek je často zdoben provázkovou aplikací, která jim dodává na lehkosti.

Pro každodenní nošení jistě využijete letní boty na klínku s otevřenou špičkou nebo patou, které představují zajímavý kompromis mezi páskovými sandály a lodičkami.

Elegantní letní boty na klínku

Ačkoliv boty na klínku nepatří k ryze společenským modelům, dají se využít i pro různé letní speciální příležitosti, jako jsou třeba večírky a akce s přáteli nebo odpolední posezení u kávy s kamarádkami. Jestliže v nich chcete vypadat elegantně, doporučujeme vám nazout si boty v některém z přírodních odstínů. Skvěle vypadají černé, bílé, hnědé i nude letní boty na klínku. Zvolte k nim jednoduché šaty či lehké společenské kalhoty. Nezapomeňte ani na sladění doplňků, například kabelky. Věřte, že pak budete vypadat stejně elegantně jako ve střevíčkách na vysokém podpatku.

Páskové nebo lodičky?

Vybírat můžete z několika variacích letních elegantních bot na klínku. Klasikou jsou páskové boty, ve kterých vyniknou vaše chodidla. Obzvlášť pokud si nalakujete své nehty, budou v nich vaše nohy vypadat dobře. Ke kotníku můžete zvolit ještě jemný šperk. Nosí se však i lodičky na klínku, které může doplňovat kolem kotníku estetický řemínek.

Péče o boty na klínku

O boty na klínku se starejte podle materiálu, ze kterého jsou vyrobené. Velkou péči vyžaduje kožená obuv, která vás ale na druhou stranu odmění svou dlouhou životností. U lepených bot si dejte pozor na vlhkost, jelikož se snadno rozlepí a jejich oprava vám může vyjít draze nebo vám v obchodě nemusejí uznat reklamaci. Boty udržujte vždy čisté a na jejich čištění využívejte speciální houbičky a kartáčky. Jako jinou letní obuv vám i tyto boty doporučujeme udržovat pomocí speciálních sprejů eliminujících zápachy z pocení.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>