Krajkové boty přestavují moderní obuv, která se hodí na nošení především během letních měsíců. Krajkou se nejčastěji zdobí lodičky a balerínky, boty na klínku, na nízkém podpatku nebo i tenisky. Přemýšlíte nad pořízením krajkových bot? Víte, k čemu tyto boty nosit a jak je vhodně kombinovat?

Moderní obuv s krajkou se hodí především pro nošení ve volném čase. Dají se však koupit i elegantněji řešené boty, které si můžete obout třeba i k večerním šatům a vzít si je na ples či do divadla. V našem dalším článku se mimo jiné dozvíte nejen jak krajkové boty nosit, ale také jak se o ně starat, aby stále vypadaly jako nové.

Krajkové lodičky

boty s krajkouKrajkové lodičky představují asi nejčastější typ krajkové obuvi, se kterou se můžete setkat. Jejich provedení je velmi moderní a vhodné pro nespočet příležitostí. Elegantněji působí bílé, krémové nebo černé lodičky s krajkou, které si můžete obout i ke společenským šatům a rozhodně v nich nebudete vypadat divně.

Jako pěkný doplněk poslouží krajková i jednobarevná kabelka ve stejném odstínu, jako je vaše obuv. Výraznější nebo kontrastní krajkové lodičky jsou mnohem lepší volbou na nošení v jarních a letních měsících. Můžete si je obout k sukním, šatům, šortkám i k dlouhým kalhotám.

Krajkové tenisky

Ve volném čase si můžete na své nohy nazout krajkové módní tenisky. Uvidíte, jak budou pohodlné. Tyto boty jsou spíše ve sportovním stylu a báječně se hodí jak ke klasickým kalhotám v různých délkách, tak i k džínám. Dobře vypadá černé, bílé i barevné provedení. Alternativou jsou zde krajkové polobotky či oxfordky, které lichotí drobným i větším nožkám.

Boty s originálním krajkovým zdobením zaujmou na první pohled. Aby jejich vzhled nepůsobil rušivě, doporučujeme vám do nich nebrat žádné ponožky. Pokud vám je zima, můžete zvolit ponožky silonové nebo dlouhé silonové punčochy.

Krajkové kozačky

Velké oblibě se těší i krajkové kozačky. Tyto botky se však rozhodně nehodí do zimního mrazu nebo do podzimních plískanic, ale jsou určené na letní nošení. Krajkové kozačky pořídíte v celé škále barevných odstínů. Oblíbené je bílé, růžové, černé nebo i modré provedení. Mohou být bez podpatku nebo i na jehle – s první variantou se však setkáte mnohem častěji. Krajkové kozačky můžete sladit s kalhotami, se sukní i se šortkami. Neodolatelně k nim budou vypadat i stále oblíbenější krajkové šaty nebo top s krajkovou aplikací.

Jak se starat o krajkové boty

Krajková obuv rozhodně vyžaduje šetrné zacházení. I když je krajka odolnější než ta, se kterou se můžete setkat třeba na spodním prádle, zbytečně ji nenamáhejte. Boty zapínejte opatrně, abyste krajku nepřivřeli do zipu. Stejně tak doporučujeme pro jejich ošetření používat pouze čistou vodu a měkkou houbičku, rozhodně ne žádný drsný kartáček, u kterého by hrozilo vytahání nitek z bot.

Při koupi pozor na kvalitu

Jestliže plánujte koupi krajkových bot, rozhodně si dejte pozor na kvalitu materiálu a celkového provedení. Často mají krajkové boty v nabídce výrobci z Číny. Když si je ale pozorněji prohlédnete, zjistíte, že boty od nich nejsou příliš odolné a že je tedy lepší investovat do bot z osvědčené prodejny, odkud vám vydrží více sezón.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>