Háčkované botičky jsou na drobných dětských nohách obzvlášť roztomilé. Zvažujete, že je svému miminku pořídíte? Nebo že je darujete někomu ze svých blízkých k narození miminka? Tyto dětské botičky můžete jednak zakoupit v obchodech s dětským oblečením a vybavením nejmenší, tak si je i vyrobit, pokud umíte háčkovat.

Prodávají se v celé škále barevných odstínů, ze kterých je opravdu těžké si vybrat. Klukům sluší modré háčkované botičky, holčičky zase vypadají kouzelně v růžové nebo v červené barvě. Není to však pravidlem, pěkné světle modré botky můžete tak obléci i malé slečně. Podívejte se s námi, jak mohou háčkované botičky pro miminka vypadat.

Háčkované botičky pro miminka

háčkované botičkyTyto botičky sklízejí velký úspěch u všech budoucích i novopečených maminek, a to obzvlášť proto, že jsou tak roztomilé a kouzelné. Nemají téměř žádné praktické využití, i tak se ale s oblibou dávají maminkám pro jejich malého novorozence. Jediným jejich přínosem může být, že si děti již od útlého věku budou zvykat na obuv na svých nohách. Později, až se začnou pohybovat, je můžete nahradit za dětské capáčky a ještě déle za pevnější boty, které citlivé dětské noze poskytnou dostatečnou stabilitu.

Jak si vyrobit háčkované capáčky

Háčkované dětské botičky není těžké vyrobit, obzvlášť pokud umíte háčkovat. Jestliže háčkovat neumíte a nejste ani příliš zručná, zkuste se zeptat své maminky či babičky, třeba vám botičky pro budoucí miminko ráda vyrobí. Látka je opravdu velmi tenká a boty tak ničemu nevadí. Návod na výrobu těchto dětských bot jistě najdete i v mnoha knížkách nebo třeba i na internetu v magazínech, které se zaměřují na těhotné ženy a čerstvé maminky.

Provedení háčkovaných botiček

Mohou být jednoduché nazouvací nebo dokonce i se zavazováním. Nikdy však nejsou obyčejné, jelikož vždy vypadají originálně. Jedná se o ruční výrobu, u které si můžete být jisti, že dva kusy nebudou nikdy vypadat stejně. Tyto dětské botky často zdobí i různé knoflíky, stužky nebo ozdobné lemování. Na první pohled mohou připomenout dětské bačkůrky a také se tak dají využívat.

Háčkované boty i v dospělosti?

Ano, háčkované boty můžete nosit i v dospělosti. Ty už si s největší pravděpodobností doma nevyrobíte. Háčkované kozačky, lodičky nebo balerínky můžete zakoupit ve specializovaných obchodech s obuví i třeba na ebay od čínských výrobců. V drtivé většině tyto boty nebudou příliš pohodlné a jejich nošení nebude pro zdraví vašich nohou ani nijak prospěšné. Jednou za čas si je však nazout můžete.

Boty jsou určeny především na letní měsíce. Nosí je ženy, rozhodně ne muži. Do současných trendů se zařadily teprve nedávno, a pokud je ještě nevlastníte, rozhodně je neváhejte vyzkoušet. Uvidíte, jak budou vašim nohám příjemné. Stejně jako háčkované botičky pro nejmenší tak i tyto máte možnost pořídit v celé škále odstínů. Nosí se bílé, modré, fialové nebo třeba červené.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>