Džínové boty jsou originálním doplňkem, který se zalíbí každému, kdo chce vybočit z řady. Boty z džínoviny mohou nosit muži i ženy v každém věku. V tomto článku se zaměříme na jednotlivé typy džínové obuvi, se kterou se můžete v obchodech setkat nebo kterou si můžete i doma sami vyrobit.

Velké oblibě se těší džínové kozačky, lodičky, balerínky nebo třeba tenisky. Věřte, že se správně zvolenými doplňky budete v džínových botách vypadat zkrátka neodolatelně. Podívejte se, jaké džínové boty se nosí a co je teď opravdu trendy. Díky bohatému výběru kvalitní džínové obuvi můžete tyto boty nosit klidně i po celý rok.

Moderní džínové boty

džínové botyStejně jako džínové sukně, šaty a kalhoty se nosí i džínové boty. Můžete je kombinovat přímo s džínovým oblečením, ale rozhodně nemusíte a věřte, že ani tak nic nezkazíte. Mnohem lépe vyniknou v kombinaci s tmavými či světlými kraťasy, kalhotami nebo se sukní. Svrchní část oblečení pak můžete doplnit lehkou džínovou košilí nebo třeba i džínovou bundou. Pokud si vyberete nějaký trendy kousek, rozhodně nepochybíte.

Vlastní výroba džínové obuvi

Jestliže si v obchodech nemůžete vybrat pěkné džínové boty nebo na ně nemůžete vůbec narazit, doporučujeme vám si tyto boty doma vyrobit. Vlastní výroba vyžaduje jen trochu zručnosti a rozhodně není vůbec složitá. Co k ní budete potřebovat?

Výroba vlastních džínových bot bude vyžadovat pár starších bot, které využijete jako základ. Dále je nutný kousek riflové látky, třeba ze starých kalhot, sukně, bundy nebo z džínového kabátů. Dobře se vyrábí například lodičky, kdy původní staré boty džínovinou jen oblepíte, případně prošijete, dle tvrdosti původního materiálu.

Jak se starat o džínové boty

Džínové boty by neměly přijít do kontaktu s vodou, jelikož by hrozilo, že se vám na nich vytvoří skvrny. Mnohem lepší je tedy čistit opatrně, a to jen s pomocí vlhké houbičky či hadříku. Jelikož se ve většině případů jedná o syntetické boty na teplejší měsíce v roce, doporučujeme vám při běžném nošení do bot aplikovat spreje proti pocení, které boty vydezinfikují a zabrání vzniku různých plísní a infekcí, které by se mohly na vaše nohy přenést.

Džínové lodičky i kozačky

Jak jsme již zmínili, džínovou obuv můžete pořídit v celé škále variací. Právě džínové lodičky patří mezi nejoblíbenější obuv, jelikož se dají pohodlně nosit od jara až do podzimu. Jen během zimních měsíců by vám v nich byla zima. I džínové kozačky jsou velmi oblíbené. Myslete však na to, že jsou vyrobené z lehké džínoviny, která rovněž není vhodná do prosolených zimních ulic plných sněhu. Boty mohou být ze světlé i z tmavé džínoviny, záleží jen na vašem vkusu a fantazii. I jejich cena je velmi rozmanitá. Pokud si je doma vyrobíte, máte je téměř zadarmo. Když je ale zakoupíte jako značkové, můžete zaplatit i více než 1000 Kč.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>