Chcete jet na vodu a nevíte, jaké boty si pro tuto příležitost pořídit? Nic není horšího než nepříjemné vlhko v botách, které se dostává mezi vaše prsty. Ideální volbou jsou neoprenové boty, do kterých vlhkost jen tak nepronikne a které jsou tak opravdu odolné. Tyto boty zakoupíte ve specializovaných obchodech, bohužel často za příliš vysokou cenu, kterou si nemůžete dovolit.

Další možností jsou omyvatelné plastové vody, do kterých se voda sice dostane, ale nerozmáčí je. Plast tedy otřete nebo necháte uschnout a můžete si zase nazout suché boty. Určitě lepší investicí jsou první neoprenové boty. Ne každému se chce do nich investovat, obzvlášť pokud neplánuje jezdit na vodu nějak pravidelně.

Neoprenové boty na vodu

boty na voduTyto boty si oblíbíte hned po prvním nazutí, padnou totiž jako ulité, jelikož dokonale splynou s vaším chodidlem. Jsou vhodné snad pro všechny vodní sporty, které můžete provozovat, ať už se jedná o obyčejnou jízdu na pramici nebo na kanoi, tak i o náročnější sporty jako třeba windsurfing nebo kiteboarding. Obzvlášť u nich se vyplatí do bot investovat. Jestliže děláte navíc tento sport na profesionální úrovni, doporučujeme vám koupi alespoň dvou párů, které budete moci podle chuti střídat.

Výběr neoprenových bot

Neoprenové boty vás jistě překvapí svými vlastnostmi. Udrží totiž vaše nohy v teple. Jestliže se chystáte třeba potápět v chladnější vodě, je určitě lepší investovat do nějakých vyšších z kvalitního neoprenu. Tyto boty mohou mít mezi palci i membránu, která efektivně brání pohybu nohy v botě. Možná pro vás budou zpočátku nepřirozené, jistě si ale zvyknete.

Prodávají se také neoprenové boty na vodu se silnější podrážkou, které sníží riziko možného poranění. Ve vodě si totiž můžete snadno stoupnout na ostrý kámen a když jste u moře, tak i na mořského ježka, což je obzvlášť bolestivé a může to velmi zkomplikovat vaši vytouženou dovolenou. Cena neoprenových bot začíná již na částce kolem 600 Kč, což opravdu není mnoho. U produktu byste se měli dozvědět, na co vše jsou boty dobré a jak jsou odolné.

Výrobci a značky neoprenových bot

Mezi přední výrobce neoprenových bot, se kterými zůstanou vaše chodidla v suchu, patří například Aquatics, NRS, Water Element, MDC, PALM nebo Five Ten. Každý zkušený vodák má již svou oblíbenou značku. Jako začátečník si však můžete nechat poradit i v obchodě. Každé boty si před koupí důkladně vyzkoušejte.

Plastové či gumové boty do vody

Dostupnější variantou bot na vodu jsou boty z gumy nebo z plastu. Do nich se už ponožky nenosí, jelikož jimi může voda obvykle pohodlně protékat. I když nejsou nijak extrémně kvalitní a dají se koupit třeba i na tržnici, dbejte na to, aby v nich vaše noha byla pevně usazena a také nepodceňujte tloušťku jejich podrážky. Silnější podrážka lépe ochrání vaše chodidla.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>