Když si rádi čas od času zapinkáte, investujte do kvalitní tenisové obuvi, která bude pevně držet na vašich nohách a ze hry vám přinese mnohem lepší požitek než obyčejné levné tenisky, v nichž navíc hrozí i riziko bolestivého zranění. Boty na tenis můžete zakoupit v kamenném obchodě i na internetu.

V kamenné prodejně máte jistotu, že si domů neodnesete špatnou velikost, jelikož si boty před nákupem důkladně vyzkoušíte. Ve druhém případě je sice získáte často za mnohem výhodnější cenu, zkoušet ale musíte až sami doma a nemůžete tak dát na rady zkušeného prodavače. V botách se při zkoušení dobře projděte, párkrát poskočte nebo si zkuste udělat pár tenisových pohybů, abyste zjistili, zda vám budou opravdu vyhovovat.

Dámské i pánské boty na tenis

boty na tenisV nabídce obchodů můžete vybírat z dámských, pánských i dětských tenisových bot. Při jejich výběru myslete na to, že tenis je dynamický a rychlý sport a vy ve svých nohách tak potřebujete mít stabilitu. Je náročný rovněž na časté změny pohybu, které vám v nesprávných botách mohou způsobit i zdravotní problémy, například problémy s koleny.

Tenisové boty tedy musí vašemu chodidlu zajistit dokonalou oporu a stabilitu. Chodidlo se při hře extrémně namáhat a je vystaveno riziku vzniku nepříjemných zlomenin. Moderní tenisové boty jsou v současnosti často vybaveny absorpčními gely, které se umísťují pod patu a špičku. Podílejí se tak na zvyšování ochrany pohybového aparátu při intenzivní námaze, kterou tenis představuje. Zároveň díky nim je tenista rychle schopen reagovat na svého protihráče.

Podle čeho vybírat tenisové boty

Tenisové boty se dělí na univerzální a speciální dle povrchu, na kterém se hraje. Jestliže tedy hrajete výhradně na antuce nebo třeba na písku, doporučujeme vám koupi bot na tento povrch. Ano, ty univerzální budou také jistě spolehlivé. Rozhodně však svým komfortem těm speciálním botám nezvládnou konkurovat.

Proč jsou tak důležité kvalitní tenisové boty?

Jelikož v současnosti můžete zakoupit kvalitní boty snad na každý sport, určitě byste si neměli pořizovat jedny univerzální na cokoliv. Investice do bot není zas tak vysoká a je stejně potřebná jako třeba kvalitní tenisová raketa nebo prodyšné oblečení, které máte na sobě.

Na boty jsou v současnosti kladeny poměrně vysoké nároky a není tak divu, že je pro vás připraven opravdu bohatý výběr tenisové obuvi. Značky jako Babolat, Wilson nebo Prince představují to nejlepší, co je dostupné na našem trhu. Mnohé z nich se prodávají i za příznivou cenu do 1000 Kč, obzvlášť pokud se jedná o boty pro děti, juniory či o kousky ze starších kolekcí.

Pokud dáváte přednost známějším značkám, můžete se rozhodnout třeba pro pořízení tenisových bot Adidas, které vás nezklamou ani svou barevností. Bílé, červené, modré nebo žluté? Adidasky na tenis můžete pořídit v mnoha pěkných odstínech.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>