Hledáte vhodné boty na svatbu? Ať už se chystáte jít jako host nebo jste nevěsta, výběr bot rozhodně nepodceňujte. Boty na svatbu by měla být pohodlné a také z kvalitních materiálů, což jistě přispěje k jejich komfortnímu nošení. Vyberte si takový typ bot, na který jste zvyklá, abyste se nemusela například zbytečně trápit ve vysokých podpatcích, když je běžně nenosíte.

Boty na svatbu jsou sice nejčastěji bílé. V našem článku se však zaměříme i na další oblíbená barevná provedení. Nechybí ani zdobení, které i obyčejné lodičky povznese na vyšší úroveň. Jiné boty jsou vhodné na svatbu během letních měsíců a jiné zase v zimě.

Boty na svatbu pro nevěstu

boty na svatbuNevěsty nejčastěji volí boty bílé či krémové barvy. Světlý odstín je sázkou na jistotu, jelikož nebude s vašimi šaty působit rušivě. Někdy je těžké najít nejen ideální střih bot, ale také barvu. Proto je určitě lepší pokusit se vše vyzkoušet zároveň. Pokud máte dlouhé šaty, neměla byste si po nich šlapat, a když by boty měly nízký podpatek, hrozilo by, že se budou muset šaty kvůli nim mírně zkrátit. Ne vždy je taková úprava možná, obzvlášť pak u šatů z půjčovny.

Boty na svatbu pro svědkyni

Svědkyně si na své nohy může obout boty, které uzná za vhodné, měly by však být elegantní. Rozhodně tedy nevolte sandály sportovního charakteru nebo boty na klínku, které rovněž nejsou pro tuto událost příliš vhodné.

Výběr bot by se měl řídit nejen vaším vkusem, ale také barvou šatů, které si obléknete, a doplňky, které volíte. Už sice neplatí, že by boty měly ladit s kabelkou, pokud si však barvou nejste příliš jistá, touto kombinací nic nezkazíte. Doporučit vám můžeme především obuv v jemnějších tónech.

Jak si vybrat boty na svatbu

Pokud hledáte pěkné boty na svatbu, budete pravděpodobně zohledňovat několik aspektů, podle nichž si nakonec vyberete. Nejprve je důležitý typ bot, který jste zvyklá nosit. Takové boty vám totiž velmi pravděpodobně nejlépe padnou. Dále hraje roli vaše velikost – u nadměrných velikostí je někdy těžké najít boty přesně dle svých představ. V neposlední řadě je důležitá i cena. Pokud máte omezený rozpočet, jistě na ni budete dávat důraz.

Kupte si boty, které využijete

I pokud se vám boty na svatbu zdají drahé, nemusí to představovat problém, pokud budou pohodlné a vy tak budete mít pocit, že je využijete i na běžné nošení třeba do práce nebo do školy. U dražších bot si určitě pohlídejte kvalitu použitých materiálů. Základem by měla být kůže, která je velmi příjemná a také se noze dokonale přizpůsobí.

Opatrně se zdobením

Boty se zdobením jsou samozřejmě velmi pěkné. Myslete ale na to, že někdy stačí opravdu málo a že v jednoduchosti je krása. Obzvlášť pokud máte bohatě zdobené šaty, boty doporučujeme zvolit spíše jednodušší. Doplňky na botách by měla ladit s aplikací na vašich šatech, případně se šperky, které si berete.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>