Boty na jehlách jsou klasikou, na kterou nedá dopustit mnoho žen. Trendy jim navíc přejí, jelikož se vysoké boty stále nosí. Podpatek může měřit 10, 15, 20 i více centimetrů. Jehlové podpatky jsou opravdu tenké a nedoporučovali bychom je tak nikomu, kdo se na podpatcích neumí pohybovat.

Rozhodně to nejsou boty do začátku. Navíc se s jejich nošením pojí i určité problémy a zdravotní rizika, neměla byste tedy takové boty nosit nepřetržitě. K čemu se boty na jehlovém podpatku hodí? V jakých variacích se boty na jehlách dají aktuálně pořídit? Pokud se rozhodujete pro jejich koupi, dbejte na to, aby podpatek byl opravdu kvalitně připevněn.

Typy bot na jehlách

boty na jehláchPodívejte se, jaké boty na jehlách se nosí - jaké jsou trendy. Mezi nejčastější druhy těchto bot patří lodičky a páskové boty. Jehlový podpatek se zde často kombinuje i s platformou, aby výškový rozdíl pro váš nárt nebyl takový a aby se vám bota lépe nosila. Boty na jehlách oceníte hlavně na krátké vycházky, rozhodně nepočítejte s tím, že v nich ujdete desítky kilometrů.

Lodičky na jehlách

Nejčastěji se můžete setkat s lodičkami na extrémně vysokých a tenkých podpatcích, které jsou velmi moderní a dokáží nohu opticky zeštíhlit. Lodičky mohou mít plnou i otevřenou špičku. Podpatek je příliš tenký a ne moc stabilní. Už proto je dobré si takové boty před koupí dobře vyzkoušet a zjistit, jak se vám v nich chodí. Oblíbené jsou také lodičky s odhalenou patou, kdy je na ní umístěn pouze stahovací pásek. Aktuálně se velké oblibě těší černé, červené, růžové nebo modré provedení.

Kozačky na jehlovém podpatku

Když se blíží zima, můžete na své nohy nazout kozačky na jehlovém podpatku, které pořídíte v kamenných obchodech i na internetu. Tyto boty jsou vhodné spíše na podzimní nošení, jelikož na zledovatělém chodníku během zimy vám to v nich bude opravdu klouzat. Mohou být vyrobeny z pravé kůže, z kožené imitace i z dalších syntetických materiálů. Nejčastěji jsou na straně opatřeny zipem, díky kterému si je snadno obujete. Mohou být i nazouvací.

Záleží na tvaru a velikosti vaší nohy, co vám bude vyhovovat. Trendy je především hnědé a černé provedení. Mohou být vysoké pouze nad kotníky, do půl lýtek i až k podkolenní jamce. Všechny tři varianty jsou velmi moderní.

Sandály na jehlovém podpatku

Na jaře a v létě si můžete na nohy nazout sandály na jehlovém podpatku, které mají odhalenou špičku či patu nebo obojí. Jsou velmi moderní a hodí se k sukním i ke kalhotám jako předchozí zmíněné varianty obuvi. Jsou perfektní volbou především na různé party, večírky a na odpolední posezení s kamarádkami. V tomto duchu se nese i jejich design. Páskové boty na jehlách často zdobí i různé flitry a kamínky. Kromě tradiční černé je pořídíte také třeba v neonových odstínech nebo v jasně červené barvě.

Možné problémy jehlových podpatků

Boty na jehlách nejsou příliš pohodlné na dlouhé nošení. Namáhají celou část chodidla – především pak nárt a prsty. Pokud v takových botách neumíte chodit a přesto se je rozhodnete obout, hrozí vám i zvrtnutí kotníku, které pak můžete velmi dlouho léčit.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>