Chystáte se na dovolenou k moři? Pořiďte si boty do vody, které si budete moci přibalit sebou na cestu. Tyto boty můžete koupit v několika variacích. Jejich základem by měl být kvalitní omyvatelný materiál, ve kterém se bude vaše chodidlo cítit příjemně. Boty do vody jsou nejen užitečným, ale také trendy doplňkem. Můžete je koupit v klasickém plastovém provedení jako nazouvací i v mnoha rafinovanějších designech.

Boty do vody k moři ocení všichni muži, ženy i děti, kteří se rádi koupou a chtějí se bez obav ze zranění procházet po dně. I tyto boty byste si měli před koupí důkladně vyzkoušet, abyste zjistili, že vám opravdu dobře sedí na noze.

Použití bot do vody

boty do vody a k mořiBoty do vody použijete nejčastěji tam, kde jsou kamínkové pláže. Hodí se tedy například do oblíbeného Chorvatska, kam na letní dovolenou směřuje každoročně mnoho Čechů. Tyto boty si nazujete před vstupem do vody. Mnohé z nich se dají používat i na nošení po pláži a pohodlně v nich dojdete k vodě i ze svého apartmánu. Využijete je však i u českých rybníků a na koupalištích.

Jejich nošení totiž můžeme doporučit všude tam, kde vám hrozí poranění chodidla. I ostrý kamínek vás může nepříjemně poranit, stejně tak různí vodní živočichové – jako třeba mořští ježci nebo hvězdice. Šlápnout si na něco takového rozhodně není příjemné.

Výběr bot do vody

Potřebujete poradit s výběrem bot do vody? Připravili jsme pro vás přehled základních vlastností, které by tato obuv měla splňovat. Dozvíte se, jaké boty jsou k moři ideální a jaké si radši ani nekupovat.

Odolné proti vodě

Boty do vody by měly být samozřejmě voděodolné. Pokud vodu nasáknou, neposkytnou vašim chodidlům dostatečnou ochranu. Je tedy potřeba investovat do speciální obuvi, která vaše chodidla v tomto ohledu ochrání. Dobrou volbou jsou i sportovní boty do vody, které se dají používat na různé vodní sporty.

Pevná podrážka

Na celkovou konstrukci těchto bot se kladou velmi přísné požadavky. Měly by být vybavené pevnou a protiskluzovou podrážkou, která bude spolehlivě držet i na vlhkých kamíncích. Pevná podrážka tak zajistí bezpečné použití těchto bot. Zatímco dospělí mohou předpokládat, že boty nebudou ve všech aspektech dokonalé, jejich děti se mohou nepříjemně zranit. Boty by neměly klouzat ani uvnitř, jinak vám hrozí vznik nepříjemných otlaků a puchýřů, které se hojí i několik dní.

Materiál pro výrobu obuvi do vody k moři

Při výběru materiálu se klade důraz na lehkost boty, se kterou by se vám mělo nejen dobře pohybovat po dně, ale také bez problémů plavat. Mezi běžně používané materiály patří plast, guma a neoprén. Právě poslední zmíněný neoprén je z těchto materiálů nejodolnější a má nejlepší vlastnosti.

Pánské i dámské boty do vody pořídíte v obchodech s obuví i se sportovním vybavením. Důležité je rovněž jejich ošetření speciálními přípravky, které vám doporučujeme zakoupit přímo k botám.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>