Bílé boty jsou velmi univerzální a mohou je tedy nosit ženy i muži. Hodí se jak na každodenní nošení, tak i pro různé slavnostnější příležitosti, jako jsou třeba svatby, plesy, večírky a mnohé další události na podobné bázi. Mnoho lidí se vyhýbá bílým botám, i když se jim třeba na první pohled líbí.

Proč tomu tak je? Na bílé obuvi jsou totiž snadno viditelné veškeré možné nečistoty, což od jejich koupě samozřejmě odradí. Nemusíte se jich ale obávat. Jakmile si je vyzkoušíte a vezmete si je párkrát na nohy, zjistíte, že černé boty v porovnání s nimi nejsou nijak výrazně lepší. Bláto zkrátka bude vidět stejně dobře na bílých jako na černých botách.

Bílé boty na svatbu

bílé botyBílé boty jsou velmi oblíbené a žádané mezi nevěstami. Tyto boty se nejčastěji prodávají ve variantě lodiček nebo roztomilých sandálků. Jejich součástí by měl být samozřejmě podpatek, který může být vysoký jehlový i mít podobu nízkého klínku. Při volbě záleží na tom, v jakých botách se cítíte dobře a také, jak jste vysoká vy a váš ženich.

Pokud patříte mezi vysoké ženy, podpatky o deseti či patnácti centimetrech nebudou zrovna ideální volbou na slavností příležitost. Svatební boty v bílé barvě obsahují běžně i nejrůznější přízdoby, třeba ve formě kamínků, flitrů a krajky. Mohou mít uzavřenou patu i špičku nebo mít celý otevřený střih. Variací, ze kterých můžete vybírat, je na pultech obchodů dostupný nespočet.

Letní nebo zimní bílé boty?

Bílé botky jsou spíše letní záležitostí. Přece jenom tento jemný odstín více ladí s rozkvetlou loukou a pískem u vody než se sněhem, s nímž vůbec nepůsobí kontrastně. Letní bílé boty mají často otevřenou patu i špičku. Obsahují opět různé ozdoby, jejichž součástí jsou nejrůznější pásky a podrážka je zbarvena buď v bílé, béžové nebo ve světle hnědé barvě.

Můžete si zakoupit i kontrastní černobílé boty, k těm je ale potřeba zvolit vhodné oblečení, které bude dobře ladit.

Bílé kozačky

Bílé kozačky se na pultech obchodů objevují spíše sporadicky. Pokud o ně ale máte zájem, určitě takové seženete. Mohou být na podpatku, na klínku i s plochou podrážkou. Jsou k dostání jako nazouvací i se zapínáním na zip.

U kozaček i dalších bílých bot se zaměřte na kvalitu použitých materiálů. Jak už určitě správně tušíte, ideální jsou boty z pravé kůže. Když se rozhodnete pro syntetiku, riskujete nižší odolnost a celkově nízkou životnost bot. U kůže i syntetiky si však dejte pozor na praskliny, které může způsobit vlhkost, a boty proto pravidelně mažte speciálními krémy.

Stále čisté bílé boty

Aby vaše boty vypadaly dobře, měli byste je správně často čistit. K čištění vám postačí hadřík a voda. Pokud se jedná o kůži, je dobré bílé boty po každém použití kromě vyčištění také přetřít průsvitným voskem. Dejte si pozor na použití barvy, kterou byste z bot těžko dostávali. Obuv nemusí být jen sněhově bílá. Oblíbené jsou také boty v krémovém či v béžovém odstínu.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>